Si të krijoni një faqe në internet pasi të blini një emër domeni?

You are currently viewing How to Build a Website after Buying a Domain Name?

Shumë mund të kenë një besim që ju duhet të punësoni një zhvillues të faqes së internetit për të ndërtuar një faqe në internet, por fakti është se në ditët e sotme teknologjia ka përparuar mjaft, ju mund ta bëni vetë pa ndonjë njohuri teknike.

Ju duhet një ndërtues i mirë i faqes në internet për të ndërtuar një faqe në internet sipas nevojës tuaj. Hapat janë shumë të lehtë. Po shpjegoj një udhëzues zgjidhje perfekte për zgjidhjen e problemit tuaj të krijimit të një faqe në internet të plotë.

Pasi të keni blerë një emër domain, së pari ju duhet një platformë pritjeje. Një hapësirë ​​pritëse që ruan përmbajtjen e faqes suaj të internetit. Së dyti, Për të ndërtuar një faqe në internet, keni nevojë për një ndërtues faqesh në internet. së fundi, pak mendje krijuese.

Kostot e ndërtimit të faqes në internet

Por para kësaj, ju mund të dëshironi të dini se sa kushton në të vërtetë për të ndërtuar një faqe interneti të mirë me pamje profesionale. Përgjigja është se kjo varet plotësisht nga lloji i faqes që dëshironi. Një uebfaqe e biznesit të vogël fillon me kosto më të ulët se $100 çdo vit dhe shkon disa mijë dollarë në vit me kërkesat ekstreme profesionale.

Ne personalisht u rekomandojmë klientëve tanë të fillojnë një faqe në internet me një investim të vogël ndërsa rriteni me biznesin tuaj, mund të shtoni veçori të përparuara.

Ndërtuesit e faqeve të njohura

Atje jane shumë ndërtues të faqeve të internetit që sigurisht ju ndihmojnë të krijoni një faqe në internet me pamje profesionale. Këtu më poshtë ju kam renditur më së miri.

 • WordPress.org
 • Web.com
 • Dyqan
 • Wix
 • Me ueb
 • Hapësira katrore
 • Dreamhost Ndërtuesi i Uebfaqeve
 • Gator nga HostGator
 • Zyro Domain.com
 • BigCommerce
 • WordPress.com
 • Ndërtuesi i faqes në internet GoDaddy

Shumë prej këtyre ndërtuesve të faqeve të internetit kanë lehtësinë për të ndërtuar një faqe në internet me tërheqje dhe rënie të thjeshtë. Gjëja e fundit është që ju duhet të përputheni me kërkesën dhe qëllimet tuaja me strukturën që ata po japin.

Ju mund të përfitoni nga planet e tyre të provës falas dhe nëse ju përshtatet atëherë duhet të vazhdoni duke marrë planin e tyre mujor ose vjetor të çmimeve.

Ju duhet ta mbani rritjen tuaj në përparësi, me kalimin e kohës– A do të jeni në gjendje të shtoni më shumë azhurnime, a ju lejon të azhurnoni veçoritë që ju nevojiten, a ka mbështetje ndaj klientit, si dhe veçori portative. A ju lejon të migroni të dhëna nga një platformë në tjetrën pa ndonjë humbje?

Nga të gjithë ndërtuesit e faqeve të lartpërmendura, ne personalisht gjithmonë preferojmë një platformë vetë-pritëse. Ndërtuesi i faqes në internet WordPress është me burim të hapur, falas, dhe vjen me mijëra shabllone dhe shtesa të parandërtuara. Kjo është vërtet e mrekullueshme.

Me shume se 41 % e përdoruesve të internetit po përdorin platforma WordPress. Ne gjithmonë përgatisim faqet e internetit të klientit në WordPress. Ka një fleksibilitet të madh dhe pothuajse në përputhje me mjetet e tjera të palëve të treta.

Nga këndvështrimi i SEO, kemi parë kaq shumë shembuj që shpjegojnë se askush nuk mund ta mposhtë WordPress-in. SEO ka të bëjë me fitimin e rangut në motorët e kërkimit si Google Bing etj. WordPress është me më shumë fleksibilitet. Karakteristikat SEO ndihmojnë Google dhe të tjerët të kuptojnë përmbajtjen tuaj. Optimizimi i motorëve të kërkimit ka të bëjë me optimizimin e përmbajtjes tuaj në një mënyrë që ju të renditeni në pozicionin e parë. Përpos kësaj, SEO teknike gjithashtu ka rëndësi. Ju mund të gjeni lehtësisht mijëra video në internet duke zgjidhur pyetjen tuaj në lidhje me WordPress në mënyrë krahasuese.

Ndërtimi i një faqe në internet me emrin e domenit

Ndërtimi i një faqe në internet është gjithmonë argëtues. Nëse përballeni me ndonjë problem gjatë krijimit të një faqe në internet ju mund të vizitoni faqen e kontaktit për të komunikuar me email.

Le të fillojmë.

Vendosja e domenit si dhe pritja

Përdorimet shpesh futen në gabime duke zgjedhur një platformë jo të gjithanshme. Mirë, falë fatit ju jeni këtu me ne. WordPress është një lloj platforme që ka mijëra shabllone të paracaktuara për qëllime të ndryshme të gatshme. Dizajne me shtesa që ju lejojnë të krijoni dizajnin tuaj të internetit të vendosur.

po, WordPress është falas, mund ta shkarkoni nga faqja zyrtare e internetit. Tani pyetja që lind nga vjen WordPress nëse është falas? Përgjigja është se ju jeni duke u tarifuar për blerjen e tuaj vet hapësirën dhe domenin e pritjes.

Këtu janë disa oferta më të mira të Sot ju duhet t'i shikoni ato.

Ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet të WordPress

Fillo

BlueHost Më i Miri për Fillimin e WordPress Hosting

Godaddy Hosting

50% jashtë cPanel Hosting me GoDaddy!

Opsion i përballueshëm i hostgator (Domain falas .COM & Deri në 50% Jo në pritje)


(Përdorni Kodin:- DIELLI)

Opsioni i pritjes së përbashkët me kosto të ulët të hostinger (Deri në 84% Planet e pritjes së përbashkët të primit OFF )

(Përdorni Kodin:- PREMIUM8 )

Emërtoni ofertat e lira të paketës: Kurseni deri në 86% në Domain & Pako e përbashkët e pritjes

Hapi:1

Për fat të mirë, keto dite, Shërbimi i pritjes Bluehost duke ofruar mjaft karakteristika me një 60% zbritje ndërsa kompanitë e tjera mund t'ju tarifojnë shtesë për secilën veçori të veçantë. Jo vetëm kjo por edhe ju merrni një domen falas i cili gati sa ju kushton 14 te 15 dollarë në vit.

ju mund ta vizitoni këtë lidhje për të përfituar oferta aktuale aktuale.

Nuk është një kompani e re në treg që prej asaj kohe i shërben klientit 2005. Përveç kësaj, nëse hasni ndonjë lloj vështirësie në vendosjen e faqes suaj të internetit, mos ngurroni të na kontaktoni. Ne jemi gjithmonë për ju dhe të lumtur për t'ju ndihmuar.

Kur vizitoni faqen zyrtare të Bluehost, tjetër duhet të klikoni “Fillo tani” për të vazhduar për të ndërtuar një faqe në internet.

Hapi:2

Kjo do t'ju sjellë në faqen tjetër me një plan tjetër çmimi. Individët dhe kompanitë zgjedhin planin në përputhje me themelimin e tyre dhe llojin e nevojës. Ne personalisht ju rekomandojmë që të filloni me një plan themelor. Kjo është për shkak se ju jeni në një fazë fillestare, ndërsa biznesi juaj zgjerohet në nivelin tjetër, numri i vizitorëve që vizitojnë faqen tuaj në internet, atëherë lëvizni për të azhurnuar një plan.

çmimi-faqja-në internet-me-domen

Edhe sa herë që krijoj një faqe në internet për klientin tim, unë gjithmonë u sugjeroj atyre të blejnë një plan themelor. Kur promovoj faqen e tyre të internetit, ata fillojnë të marrin vizitorë, gati kur kalon 25000 vizitorë në muaj. Pastaj kaloj në një plan të azhurnuar.

Në vend të kësaj, Nëse llogaritni çmimin e përgjithshëm të hershëm me planin shumë të shtrenjtë, ju ndiheni të mbiçmuar. Dhe personalisht, ne nuk ju rekomandojmë.

Ne kemi kaq shumë përvojë me shërbime të tilla. Ne kemi qenë duke trajtuar të gjitha këto gjëra për të fundit 10 vjet. Thjesht po ju ofrojmë këshillat e vërteta.

Hapi:3

Pas kësaj, ata do t'ju kërkojnë të zgjidhni një emër domain të përshtatshëm. Këtu duhet të qëndroni me .com. duhet të jetë në përputhje me emrin e biznesit tuaj me drejtshkrim të saktë. Ndërsa rritesh, klientët ose përdoruesit tuaj njohin lehtësisht markën dhe emrin e domain.

blerja e domenit për ndërtimin e faqes në internet

Hapi:4

Hapi tjetër është që t'ju pyes disa detaje themelore si email, emri, mbiemri, etj. Plotësimi i detajeve, hapi tjetër do të shihni tarifa shtesë opsionale si sigurinë e faqes në internet, mbrojtja e domenit, rezervimi i faqes në internet. Ju mund t'i blini këto pajisje shtesë më vonë kur keni nevojë.

Ndërtimi i tarifave shtesë të faqes në internet

Kur fillova faqen e internetit të klientit tim, Unë kurrë nuk i blej menjëherë. Pas një ose dy muajsh kur përmbajtja e faqes në internet bëhet e mjaftueshme, atëherë sigurisht që blej një strukturë rezervë dhe një tipar sigurie.

Pas kësaj mundësia e pagesës, pasi keni bërë blerjen për domenin si dhe hostimin. Përgjegjësia tjetër është instalimi i WordPress në faqen tuaj para se të vazhdoni ta ndërtoni atë.

Hapi:5

Kur regjistroheni me llogarinë tuaj, Ata do të sigurojnë një instalues ​​me një klikim për përdoruesit jo-teknikë. Përdoruesit të cilët dëshirojnë ta instalojnë vetë uebfaqen e tyre pa ndihmën e ndonjë personi të tretë.

Kur gjithçka do të bëhet thjesht “typeyoursite.com/wp-admin/” në shfletuesin e internetit do të ridrejtoni në faqen e hyrjes.

Hapi:6

Futni kredencialet tuaja të identifikimit do të shihni ndërfaqen WordPress.

Harton WordPress dhe trajtohet nga tema të paracaktuara. Fillestari nuk është aq tërheqës dhe tërheqës. Ju mund ta ndryshoni lehtë duke klikuar në pamjen –>Temat.

Ju do të shihni një pamje të ngjashme si më poshtë.

Temat WordPress për të ndërtuar një faqe në internet të bukur

Hapi 7:

Duke klikuar dhe të re do të vlerësoni 1000+ tema të bukura WordPress. Këtu një sugjerim është instalimi i temës sipas kërkesës ose them qëllimit. Drejtoria e temave WordPress ka tema të ndryshme të industrisë. Ju mund t'i filtroni ato sipas popullaritetit të tyre.

industri të ndryshme modele ndërtimi të internetit

Për këtë udhëzues të veçantë, Unë jam këtu duke instaluar një temë multi-qëllimore WordPress oqean WP. Ka shabllone të gatshme. Vetë ju mund t'i instaloni ato me një klikim. Dhe rregulloje këtë cilësim sipas nevojës tënde.

temë wordpress shembull për ndërtimin e faqes në internet

Për shkrimin e përmbajtjes në faqen tuaj te internetit, ju mund të përdorni postën, si dhe lehtësinë e faqes. Postimet janë në thelb për të shkruar rregullisht përmbajtjen e blogut, ndërsa faqet sigurisht që përdoren për faqe si faqja e kontaktit me ne, Politika e privatësisë, mohim, shtëpia, etj.

Mendimi Përfundimtar:

Ndërtimi i një faqe në internet pasi keni blerë një domain nuk është krejtësisht e rëndë për dallim nga ditët e para. Në ditët e sotme, shumë ndërtues të faqeve të internetit kanë parandërtuar, si dhe parashikime për të planifikuar dhe zbatuar faqet e internetit me tërheqje dhe rënie të thjeshtë. Aspekti më i rëndësishëm është fleksibiliteti, pajtueshmërinë me të tjerët në rast të një ndryshimi të madh. Përveç kësaj, a ka mjaft video të dobishme për të zgjidhur pyetjet vetë. Ne kemi shpjeguar opsionin më të mirë që do të qëndrojë gjatë dhe do të ketë praktikisht gjithçka që ju nevojitet.

Atë që po lexojnë të tjerët?

Pronar i Prosperouswishes.com

Blogimi Profesional me 10+ vite eksperience. Zonat e mia të punës janë WordPress, SEO, Bëni para Blogimi, Marketingu i filialeve. Më pëlqen të dëgjoj pyetjet tuaja. Ndani pamjen tuaj në pjesën e komenteve.